Flat Encantador Barra Da Tijuca
| Simbassäng Bassäng | Mat/Dryck Bar/lounge | Luftkonditionering |
Hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca Rio de Janeiro, som ligger ungefär 5 minuter till fots från Barra Garden Shopping Center, erbjuder närhet till olika sevärdheter. Detta hotell har också en parkering.
Här bor du inom 6 km från Praia da Joatinga och inom 2 km från Museu Seleção Brasileira. Cidade das Artes ligger också cirka 10 minuter med bil från hotellet. Känn dig i total harmoni med naturen genom att besöka Parque Arruda Câmara, inom 3 km från Flat Encantador Barra Da Tijuca. Busstationen Riviera är belägen invid boendet.
Rummen på det här hotellet har plattskärms-TV med satellitkanaler samt bekvämligheter som luftkonditionering.
När du bor på Flat Encantador Barra Da Tijuca kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Pane Mix, som ligger cirka 8 minuters promenad bort, eller Gabbiano Ristorante på 7 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Shopping Rio Design Barra4541 km
- Flygplatser
- Santos Dumont flygplats27 km
- Tågstationer
- Estação D Pedro II centralstation19 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
Mat och drycker
- Bar/lounge
Aktiviteter och avkoppling
- Bassäng
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca?
Den närmaste tågstationen är Estação D Pedro II centralstation, som finns inom 19 km från hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca?
Gäster på hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca?
Gäster på hotellet Flat Encantador Barra Da Tijuca måste checka ut vid 12:00. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder detta lägenhetshotell?
Detta lägenhetshotell har en pool.